Materiały

Konglomerat

Konglomerat jest produktem przemysłowym wynikającym z kombinacji wyselekcjonowanego grysu (kamień naturalny stanowi 95 % masy) oraz żywicy poliestrowej w charakterze łącznika o doskonałych właściwościach fizyczno-mechanicznych.

Produkt końcowy posiada parametry fizyczno-mechaniczne podobne, a często przewyższające, kamień naturalny wchodzący w jego skład. Do tego dochodzą zalety jakie daje produkcja przemysłowa w sensie kontroli jednolitości koloru i jakości.

Zakres konglomeratu jest niezmiernie duży: począwszy od produktów tradycyjnych, estetyką bardzo podobnych do kamienia naturalnego (Botticino, Rosso Asiago) aż do produktów nowatorskich i oryginalnych estetycznie takich jak linia Italica/Ambiente (Bianco Ambra, Acquamarina, Green Lagoon) i do materiałów na bazie kwarco-granitu z serii Cromatica/Fantasia, które łączą jedyne w swoim rodzaju kolory i strukturę z niezwykłą wytrzymałością i absolutną odpornością na kwasy. (New Azul Atlantico, Blanco, Arco Iris) nadają się szczególnie na podłogi i schody narażone na silne zużycie. 

Konglomerat stosuje się wszędzie tam, gdzie tradycyjnie używa się kamienia naturalnego, płytek ceramicznych lub lastriko; jest ich znakomitą alternatywą łącząc walory estetyczne, nieograniczone możliwości zastosowania, bogactwo kolorystyki i łatwość uzyskania pożądanych wzorów i kolorów. Konglomeraty można otrzymywać jako płytki pakowane w pudełkach lub jako płyty polerowane o rozmiarach (123 cm x 305 cm). 

Miejsca zastosowań to przede wszystkim:

-         podłogi i posadzki wewnętrzne

-         schody, parapet, blaty i inne elementy wykończeniowe

-         okładziny wewnętrzne

-         elewacje

wykończenia wyposażenia mieszkań np. blat kuchenny, łazienkowy. 

 

Rodzaje materiałów:

TRADIZIONALE – jest to produkt, który powstaje z tradycyjnych gatunków marmuru o dużych odłamkach (do 140 mm). Materiały tej serii dorównują swoim nadzwyczajnym podobieństwem kamieniom naturalnym.

 

ITALICA/AMBIENTE – powstaje z marmuru o małych granulkach (do 4 mm), obejmuje materiały o nadzwyczajnym wyglądzie, niepowtarzalne kolorystyce i strukturze.

 

PASTELLI – z marmuru o granulkach średniej wielkości (do 8 mm), o podobającej się kolorystyce i wzornictwie.

 

FANTASIA/CROMATICA – z drobnoziarnistego kwarcu/granitu (do 5 mm). Ta linia charakteryzuje się nadzwyczajnymi właściwościami fizyczno-mechanicznymi oraz różnorodnością i żywością kolorystyki.

 

CREATE 40 - z marmuru na bazie cementu o granulometrii do 40 mm. Pod względem estetyki porównywalny z linia TRADIZIONALE, wykazuje estetyczne i mechaniczne właściwości, których jeszcze do tej pory w produktach na bazie cementu jeszcze nie osiągnięto.                        

 
   
 
Ambiente: Green Lagun
 
   
 
Cromatica: Azur Atlantico
 
   
 
Cromatica: Blanco Arco Iris
 
   
 
Cromatica: Negro Naron
 
   
 
Fantasia: Verde Alga
 
   
 
Fantasia: Azur Zafiro
 
   
 
Fantasia: Blanco Saraiba
 
   
 
Fantasia: Gris Perlado
 
   
 
Fantasia: Rojo Granate
 
   
 
Italica: Corallo
 
   
 
Italica: Giallo Etrusco
 
   
 
Italica: Rosa Domizia
 
   
 
Italica: Acquamarina
 
   
 
Italica: Beige Marfil
 
   
 
Italica: Bianco Ambra
 
   
 
Italica: Madpreperla
 
   
 
Tradizionale: Botticino
 
   
 
Tradizionale: Breccia Aurora
 
   
 
Tradizionale: Breccia Pernice
 
   
 
Tradizionale: Nero Portor
 
   
 
Tradizionale: Perlato Appia
 
   
 
Tradizionale: Rasotica
 
   
 
Tradizionale: Rosa del garda
 
   
 
Tradizionale: Verde Tirreno
 
   
 
Tradizionale: Fior di pesco
 
   
 
Tradizionale: Calacatta
 
   
 
Tradizionale: Rosso Asiago

 

« wróć do spisu materiałów